Online svět má spoustu výhod, ale samozřejmě i nevýhod. Spousta lidí v tom vidí spíše ty nevýhody (hlavně starší generace). Což samozřejmě svým způsobem mají pravdu. Trávíme na technologiích šílené množství času, které bychom mohli využít jinak, efektivněji. Nicméně. V tomto článku bych se chtěla podívat spíše na tu pozitivnější stránku online světa. Negativity je kolem nás dost, měli bychom být jednou za čas sluníčkáři. Tak jdeme na to.

pozitivní pán

Upřímně, kdy vám někdo dvacet let zpátky řekl, že má home office, že vlastně nechodí do práce, ale pracuje z domu. Věřili byste tomu? Já taky ne. Spoustu firem začalo kvůli coronaviru pracovat takhle online. Zaměstnanci bezpečně, z pohodlí domova pracovali, sem tam si dali nějakou online poradu. Určitě to mělo spoustu výhod, ale věřím, že někteří raději jdou do kanceláře a tam pracují. Jsou tam více motivováni.

Celkově díky této době můžeme pracovat v podstatě odkudkoliv, neděláte-li řemeslo. Pracujete-li přes PC, můžete si notebook vzít s sebou do vlaku, kavárny, zahraničí. Taková práce u moře musí být mnohem příjemnější.

mapa světa

Máme hromadu zdrojů, ze kterých můžeme čerpat. Nepochopili jste nějakou látku ve škole, najdete si na internetu postup (třeba i včetně videa). Zajímá vás daná problematika, ale studujete úplně něco jiného? Chcete se v něčem zlepšit? Můžete! Máme tolik možností. Například: ve škole jsme se neučili o finanční gramotnosti, chtěl/a bych si začít šetřit nějaké peníze. Jak na to? Nebo chci se zlepšit v angličtině, protože mi přijde, že studium angličtiny ve škole není dostačující. Můžete sledovat seriály v angličtině s anglickými titulky; dělat si různá cvičení z gramatiky úplně zdarma; cokoliv.

Tato doba nám dává nespočet možností. Tak internet nevyužívej jenom na blbosti, ale využij ho i na sebevzdělávání. Jednou za to budeš rád/a!