Vysávání bazénového dna se odvíjí v podobném scénáři, jako u vašeho koberce. Tam to také můžete provést robotickým vysavačem a neztrácet tím svůj drahocenný čas. Jenže mnoho lidí si neuvědomuje, že svůj čas nakonec vyplní takovou činností, která jim nebude příliš prospěšná ani co se týče zdravotního hlediska, ani praktického. Mít volný čas je fajn, ale dokud jej nedokážeme smysluplně vyplnit, je mnohdy lepší využít jej alespoň v pracovním rytmu. Co tím máme na mysli?

voda v bazénu

Vysávání dna bazénu můžeme svěřit našim pažím, trupu a dolním končetinám. Tato pracovní činnost je totiž jednou z nejpřínosnějších, co se týče podpory tělesného i duševního zdraví. Co získáte ručním bazénovým vysavačem, jestliže jej budete brát do rukou častěji?

Bolesti zad – těm se s ručním vysavačem bazénu Chlorito můžete v budoucnu vyhnout, protože je to skvělý způsob, jak posílit zádové svalstvo. A přiznejte si, že pokud vysloveně nenavštěvujete pravidelně posilovnu a nemáte alespoň atletickou figuru, vaše zádové svaly jsou ochablé a zakrnělé. Bolesti zad jsou velmi nepříjemnou záležitostí a bývají většinou spojovány právě s nedostatečně zatěžovaným svalstvem trupu, což je problém většiny sedavých zaměstnání, ale i některých manuálních.

bazénová voda

Chodidla – že procvičíte ručním vysavačem paže, ramena, trup i stehna a lýtka, je celkem jasné, ale tato činnost je skvělou možností, jak předcházet plochým nohám. Vyzujte se z bot a vysávejte bazénové dno přešlapováním podél bazénu naboso, tím se zpevní vaše chodidlové klenby a předejdete nepříjemnému onemocnění, kvůli němuž jsou někteří lidé i částečně invalidní.

Dobrá nálada – lidé, kteří často pracují s ručním nářadím typu košťat, lopat, rýčů, motyk nebo hrábí, mívají dobrou náladu jen z toho, že se jim rychle uvolní do krve hormony štěstí (endorfiny). Mají pak veselejší den, než vy, co vysedáváte v kancelářích a dopujete se kávou (pokud se to týká právě vás).