Že nevíte, o co se vlastně jedná? Určitě nemusíte věšet hlavu. Již za malý okamžik budete o trvalém příkazu vědět vše, co je potřeba.

Pokud bychom jej chtěli definovat, pak lze říci, že se jedná o platbu, která kromě toho, že je stále ve stejné výši, se také například každý měsíc opakuje. Probíhá z účtu klienta, který má trvalý příkaz k úhradě nastaven a odchází na účet příjemce. Něco takového je rozhodně vhodné pro ty, kteří velmi často zapomínají na odesílání plateb. Díky trvalému příkazu k úhradě https://www.fahd.cz/trvaly-prikaz-k-uhrade/ se vám to už nikdy nestane.

kreditka na nákup

Je ale třeba, aby si jej každý klient nastavil sám. Pro některé je něco takového nepředstavitelné. Nic ale není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Je třeba dávat si obrovský pozor na končící platnost příkazu. Bývá to většinou na konci roku. Je potřeba si také dávat pozor na dostatečný počet financí na vašem účtu.

Určitě je vám více než jasné, že takový trvalý příkaz k úhradě musí mít nějaké ty údaje, které v něm musí být obsaženy. Jedná se o informace, jako je bankovní účet příjemce, výše částky, datum platby, variabilní symbol apod. Je samozřejmě možné uvést i konstantní symbol nebo informace, které se nachází ve zprávě pro příjemce.

Nastavení trvalého příkazu není vůbec nic těžkého. Pokud nepatříte mezi IT techniky, rozhodně nemusíte zoufat, jelikož to hravě zvládnete i vy.

Pozor! Pokud se vaše platby ale každý měsíc mění, bude vhodnější, když budete používat inkaso. Je ale potřeba se předem dohodnout s příjemcem.
řešení financí

Jestli je něco, s čím se můžete také ještě setkat, pak je to SIPO. Díky této službě můžete sdružit hned několik inkasních příkazů a to do jednoho. Něco takového nabízí Česká pošta. Vaše banka by vám měla strhnout z vašeho účtu danou částku, kterou odešle České poště. Ta za vás provede všechny platby, které jsou v SIPO z vaší strany zahrnuty. Může se jednat o vodu, plyn, nájem apod.