Nechte se inspirovat článkem na nejkrásnější místa planety, která jsou ideální na strávení dovolené.

MALEDIVY

Ostrovní stát v Indickém oceánu je rájem na zemi. Vyhlášené pláže a resorty poskytující turistům 100% luxus jsou zárukou kvalitního odpočinku. Maledivy jsou tvořeny 1196 ostrovy, z nichž je pouze hrstka obydlená. Hlavní město nejníže položeného státu, Male, se nachází na stejnojmenném ostrově. Za zmínku stojí atoly Cocoa, Kudarah, Ihuru nebo Kandooma, nabízející průzkum podmořského světa – korálové útesy, murény, žraloci, manty anebo želvy.
Mexiko, moře, vlny

THAJSKO

V posledních letech zaznamenalo Thajsko enormní příliv turistů. Bohužel to s sebou někdy nese i negativní stránky. Viděli jste film Pláž s mladičkým Leonardem DiCapriem? Zátoka Maya Bay ze zmíněného filmu zůstává kvůli bezohledným turistům uzavřena, došlo k poničení podmořské flóry a fauny, které mají čas a prostor na regeneraci. Thajsko ale nabízí nespočet jiných míst, která jsou neméně krásná a za návštěvu rozhodně stojí. Letoviska Phuket, Ko Samui  a Pattaya jsou turisty celosvětově vyhlášená, především kvůli jejich bělavým plážím a průzračnému moři.
Maledivy atol

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Z Indického oceánu jsme se přesunuli do Karibiku. Stát nese právem přezdívku „Perla Karibiku“ – naleznete tu křišťálové moře, úrodná údolí, suché stepní oblasti a několik nej- z celého Karibiku – největší jezero (Enriquillo), které je zároveň nejnižším bodem, a nejvyšší hora Pico Duarte (3087 m n. m.). Dobrodružné duše, které se nerady válejí celý den na pláži, jistě uvítají množství národních parků a pro plážové povaleče nabízí Dominikána nejdelší palmové pláže Karibiku. Jakou lokalitu zvolit? Punta Cana je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou, rozprostírá se na východním pobřeží u známé pláže Bávaro. Boca Chica najdete poblíž hlavního města Santo Domingo a nabízí přímý kontakt s místními obyvateli, kteří hýří bujarým nočním životem. Nejlepším letoviskem pro podmořské milovníky je Juan Dolio, které se pyšní korálovým pobřežím a bohatým podmořským životem.