1.       Bazaruto
2.       Benguerra
3.       Margarugue
4.       Santa Carolina (Paradise Island)
5.       Pansy Shell
6.       Banque

To je šest božských ostrovů souostroví Bazaruto, které přitahuje stále více pozornosti nejenom cestovatelů, ale také turistů. A není se čemu divit, jedná se o další z rajských ostrovů, kam prozatím nedorazila masová turistika.

–          Mosambik je neprávem považován za politicky nestabilní
Už několik let je Mosambik bezpečnou oblastí, která je zaměřená stále více na turistický ruch a na to, co může světu nabídnout. Samozřejmě jsou to nádherné pláže, ale také panenská příroda, která jenom čeká na objevení, prozkoumání, naplánované treky, výlety na kole nebo s bušmeny po safari a národních parcích a přírodních rezervacích.

Pansy Shell
Tento ostrov je absolutně neobydlený. Není tu vůbec nikdo a nic. Může se tedy stát velmi snadno cílem jednoho z vašich výletů. Půjčte si motorový člun, nebo se na pláže tohoto malinkého ostrůvku nechte odvézt. Dokážete strávit jeden den zcela odříznutí od světa?

Ráj pro vodní sporty

Ať si vyberete rybaření, pozorování velkých ryb, potápění, vodní skútry nebo surfování a šnorchlování, nebudete zklamaní. Dostane se vám zde příležitostí si vyzkoušet úplně všechno. Pobřeží většiny ostrovů je stoprocentně přístupné a písečné. Moře je zde mělké, ale hlubiny nejsou daleko, takže se můžete vyjet na otevřené moře potápět, a to buď na vlastní pěst, nebo se můžete svěřit do rukou zdejších instruktorů.

Hotely na souostroví Bazaruto

Všechny splňují představy euroamerického cestovatele a jsou přizpůsobené hlavně evropským turistům. Hotely jsou velice kvalitní a nabízejí spoustu doprovodného programu, jako jsou tomu Evropané přivyklí z oblasti Středomoří. Každému hotelu patří velký úsek pláže. Hotely jsou malinké a jsou to spíše penziony nebo vilky.

Sezona na těchto ostrovech trvá od listopadu do února.