V online světě se dnes pohybuje většina z nás. Sdílíme s ostatními naše zážitky, vzpomínky a kdo ví, co ještě. U některých známe díky jejich příspěvkům na sociální sítě jejich podrobnosti o tom, co dělají každý den, kde se nacházejí. Nám to možná připadá běžné a v pořádku, ale není to tak bezpečné, jak se to tváří. Kdyby jim chtěl někdo ublížit, zcela jednoduše si zjistí, kde se zrovna nachází a může jít na věc. Neměli bychom o sobě zveřejňovat více informací, než je potřeba.

letní svět

Když jsme online, můžeme si o komkoliv zjistit více méně vše, co potřebujeme a to stejné mohou i ostatní o nás. Dnešní svět je plný nenávisti, o to více bychom měli být opatrnější. Kyberšikana je všude kolem nás, aniž bychom o tom měli tušení. Můžeme si sice díky internetu zjistit to, co chceme, ať už o nějakém místě, věci či lidech, můžeme si stáhnout hry a zabavit se, najít si přátele, lidi s podobnými zájmy, jaké máme my, najít dokonce svou životní lásku a vše ostatní, ale zároveň to vše můžeme díky jednomu špatnému kliknutí ztratit. Může se toho stát opravdu mnoho, tudíž bychom vše měli zveřejňovat s tím, že víme, co nám hrozí.

online

V dnešním světě není nic bezpečné, není tak krásný. Mnoho mladých lidí utíkají od reality právě do online světa a je jim tam o dost lépe. Každému vyhovuje něco zcela jiného. Dát si pauzu od problémů neuškodí nikomu, ale ne od nich utíkat. Je lepší se jim postavit a vyřešit vše potřebné, aby se nám mohlo žít lépe. Málokdo je schopný se všem svým starostem a problémům postavit, aby je vyřešil. Většina z nás před tím utíká či to oddalujeme, co to jen jde. Neměli bychom a to i víme, ale i tak to děláme. Měli bychom se nad sebou všichni zamyslet a změnit to. Tento svět bychom měli změnit, abychom od něj nemuseli utíkat do zcela jiné reality, kterou jsme si sami stvořili. Zkusme to, nic tím neztratíme.