Péče o bazénové zařízení obsahuje několik základních kroků. Nejdůležitější je údržba bazénové vody ve vysoké kvalitě vhodné ke koupání, čehož docílíte díky používání kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie. Znamená to, neustále dodávat dostatečné množství dezinfekčního prostředku v podobě chloru, kyslíku či bromu, dále sledování PH vody a jeho stabilizace a předcházení vzniku řas. Ovšem bazénovou vodu neohrožují pouze neviditelní mikroby a bakterie, ale také mechanické nečistoty, které se do vody dostanou vlivem počasí nebo prostě v průběhu koupání na tělech plavců.

bazén plný listí

Díky větru se do vody dostanou lístky z okolních stromů, na nohou plavci přinesou do vody kousky trávy či hlíny a tak podobně. K vylovení těchto mechanických nečistot je zapotřebí kvalitní síťka, která ovšem nemusí mít dostatečně dlouhou rukojeť, a proto jistě oceníte skvělého pomocníka, kterým je dozajisté teleskopická tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce, na kterou díky její praktické koncovce můžete připojit nejen síťku, ale také třeba kartáče či vysavač a spoustu dalšího jiného bazénového příslušenství. Stačí jen zacvaknout a nastavit si délku podle svých požadavků.

schody do bazénu

Ovšem teleskopická tyč není jediným pomocníkem z řad příslušenství, který najde své využití při péči o bazénové zařízení. Je dobré být vybaven i kvalitní krycí plachtou, která zabrání znečištění bazénové vody po dobu, kdy bazén nevyužíváte, a také jistě oceníte i další pomocníky, jako jsou plováky, hadice, kartáče či třeba vysavač. Jen se stačí porozhlédnout po nabídce a kromě kvalitních a spolehlivých přípravků bazénové chemie si vyberte také pomocníky, kteří Vám pomohou s údržbou bazénového zařízení, aby Vám mohlo sloužit po dlouhá léta. Pokud budete vybaveni vším potřebným, můžete si být jisti, že si svého bazénu jistě užijete do sytosti.