Začít se cvičením není nic zas tak jednoduchého, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zkrátka vše má svoje a jinak tomu není ani v tomto případě. Pokud tedy chcete se cvičením začít dokonce i vy, máme pro vás hned několik nápadů na věci, které byste si měli pořídit nejen proto, aby cvičení bylo pohodlné, ale hlavně i bezpečně! Pojďme tedy společně na to.

cvičící žena

První věcí, kterou budete určitě potřebovat, je podložka na cvičení Cvicdom. Připadá vám to jako nesmysl a myslíte si, že právě podložka na cvičení je zbytečnost a že si určitě vystačíte s obyčejnou dekou? Tak to jste opravdu na omylu! To, že se podložka na cvičení dá nahradit dekou, je všeobecně rozšířený mýtus. Pojďme si to tedy společně uvést na pravou míru. Sice během prvních několik cvičení si možná vystačíte s klasickou dekou, ale určitě během chvíle i vy zjistíte, že je to špatná varianta. Deka klouže a je nepohodlná. Pokud tedy na ni budete skákat, může se snadno stát, že vám ujede noha. Zkrátka s koupí cvičební podložky se vyvarujete jakémukoliv zranění.

podložka na cvičení

Kromě cvičební podložky se vám jistě bude hodit i skákací mít. Gymnastický míč upotřebíte jak během prvotního protahování, během cvičení, tak i během závěrečného protažení svalů. Zkrátka s míčem můžete libovolně cvičit. Mimo to je výbornou variantou i to, pokud si místo židle k počítači, dáte gymnastický míč. Budete se tak bavit a cvičit v jednom. Navíc pokud máte doma děti, věřte, že s gymnastickým míčem u nich zabodujete. Děti na nich velice rády skáčou a navzájem se předhánějí.

Mimo již předešlé typy určitě upotřebíte i kvalitní oblečení a obuv. Jen totiž díky němu si budete moci cvičení naplno užít. V tomto ohledu si dejte pozor především na to, aby boty měli protiskluzovou podrážku. Taktéž se vám bude určitě hodit oblečení, které dobře saje pot a při cvičení vám nikde nezavazí.