Určitě jste už mnohokrát přemýšleli, jakou jarní výzdobu svého domu nebo třeba venkovních parapetů udělat tak, aby vám vydržela co nejdéle. Jasnou volbou jsou krásné jarní květiny, které rozsvítí nejen záhonek, ale také květináč nebo vázu. Někdo ale možnost vypěstovat si vlastní jarní kvítí nemá a v květinářství je příliš drahé. Navíc, pokud dáte květiny pouze do vázy, tak vám do týdne zvadnou. Má to ale řešení, které je krásné po celý rok, není vůbec náročné a může to ho vytahovat rok co rok, dokud se vám neokouká.

narcisový záhon

Tím řešením jsou umělé jarní květiny. Můžete je použít nejen do vázy, ve které vydrží krásné opravdu dlouho, ale také do květináčů na okna. Opadne vám tím starost se zaléváním a nemusíte mít strach, že vám je spálí první jarní sluníčko nebo zničí ranní mrazíky. Pokud jste kreativní, můžete si z umělých květin vyrobit třeba také věnec na hlavní vchodové dveře. Je to pouze na vás. Nemusíte mít strach, že budou květiny vypadat škaredě a každý si hned všimne, že nejsou živé. Dnes už se květiny vyrábí tak, že je mnohdy problém je rozeznat od těch živých. Můžete se přesvědčit sami a mít domov plný tulipánů nebo narcisů, které vám nikdy neuvadnou.

umělé jarní květiny

Pokud se však přece jen rozhodnete pro výzdobu živými květy, volte takové, které nejsou moc náročné na údržbu a vydrží kvést dlouho. Květina, která po týdnu odkvete vám totiž moc parády neudělá. Dobré je taky volit trvalky, které vám budou růst každý rok a vy tak nebude muset pořizovat každé jaro celý arsenál sazenic a cibulek. Narcisový záhon okolo domu vypadá na jaře opravdu krásně, když celý rozkvete, stejně jako tulipány. Do květináčů se hodí spíše hyacinty nebo voskovky. Sami uvidíte, co vám nejvíc padne do oka.

Jarní výzdoba, ať už živá nebo umělá, dokáže rozsvítit http://www.frydlantsko.eu/2017/10/28/martinske-posviceni-aneb-pojdte-nami-rozsvitit-frydlant/ každý domov a je jedno, jestli je venku nebo vevnitř.