Jsou lidé, kteří by se bez kuchyně klidně i obešli, ovšem troufám si tvrdit, že takových je jenom minimum. Protože v bytě či domě se sice bez kuchyně žít dá, jenže je složité zaonačit to tak, aby tuto dotyčný nepostrádal.

Protože si jistě dokážete představit, co to obnáší, pokud jde člověk dejme tomu spát a do snů mu vrčí v ložnici ‚alternativně‘ umístěná lednice. Nebo jak kvalitní je sledování televize, pod níž namísto stolku poskakuje zapnutá myčka nádobí. Nebo co to je mýt nádobí v umyvadle nebo dokonce ve vaně v koupelně namísto v kuchyňském dřezu. A o tom, jak to vypadá v obýváku, pokud někdo tento používá k vaření, už se vůbec netřeba rozepisovat.
pára nad hrncem

Prostě není nad to, když má člověk pravou a nefalšovanou kuchyni. Tedy místnost, v níž se jak známo koncentruje vše nějakým způsobem související s jídlem a vařením.

Jenže i když jeden nějakou kuchyni má, neznamená to automaticky, že je mu v této zrovna příjemně. Protože není kuchyně jako kuchyně.

Pokud si člověk pořídí do této místnosti nějaké to vybavení jen tak halabala, jak mu toto zrovna přijde pod ruku, nejednou si právě nepomůže. Protože je lednice na nepříhodném místě, přístup ke sporáku je komplikovaný tu tím a tu oním, nejednou chybí prostor pro používání toho kterého kuchyňského robota a podobně.
džus pro děti

A tak chcete-li mít kuchyni, jež by vám dělala jenom radost, .

Protože jenom taková na míru zhotovená kuchyně je zárukou, že bude svému majiteli sloužit tak, jak má. Jenom v takové má všechno své místo, jenom v té se dobře vaří. A z mého úhlu pohledu: kde se často vaří, tam se dobře daří“. I když nejde o pivo.

Když si necháváte vyrobit kuchyni na míru, měli byste se svěřit do rukou odborníků. Těch, kteří dokážou vyslechnout a v rámci možností i akceptovat zákazníkovy nápady a přání, takže je výsledek v maximální možné míře dokonalý.

Odborníci se dále poznají i podle toho, že člověku klidně předvedou i trojrozměrný model jeho budoucí kuchyně, aby se jí mohl v předstihu pokochat i někdo nemající ani špetku prostorové představivosti, a aby se zavčasu odstranily i případné nedostatky. Případně aby si člověk snáze vybral, zda dá přednost kuchyni moderní, luxusní, rustikální, s ostrůvkem nebo dejme tomu rohové. Protože každému co jeho jest.

Protože na kuchyni hodně záleží. Tu doporučuje deset z deseti jedlíků.