Možná, že i vy jste jako malé děti snily o tom, že budete mít na zahradě svůj vlastní domek. Třeba docela malý altánek, který si budete moci uvnitř zařídit po svém, a kam vpustíte rodiče a vaše kamarády pouze na návštěvu. Ti z vás, kterým se takový sen splnil, a měli jste rodiče skutečně se srdcem na pravém místě, si možná ještě rádi na tu dobu vašeho mládí vzpomenete a vybavíte si některé detaily, jak jste si tu lepili či zatloukali na vnitřní stěny obrázky, jak jste si uvnitř rozmísťovali nábytek, anebo třeba připravovali k snídani chléb s pomazánkou.

holčičky na zahradě

Pokud to bylo ještě za socialismu nebo jen krátce po sametové revoluci, šlo zřejmě o obydlí zhotovené svépomocí, z dostupných zdrojů, které tehdy byly na trhu. Těch pochopitelně moc nebylo a tak se muselo různě improvizovat. Dnes však existují domky na zahradu pro děti propracované do detailů tak, aby dětem skutečně plnily jejich sen. Takový domek pak stačí jen položit na vhodné místo a přimět děti k tomu, aby si vnitřek obydlí začaly zařizovat po svém.

dětské hraní

Můžete jim v tom samozřejmě vypomáhat a dát jim některé vhodné tipy, jak to udělat, případně je pro inspiraci nalézt na internetu. Některé domky jsou natolik půdorysně velké, že v nich lze bez problémů přespávat a mít uvnitř např. židle, skládací stolek, anebo pracovní desku. Uvnitř domku může být samozřejmě i osvětlení, ovšem rozvedené zkušeným elektrikářem.

Zahrajte si tu s dětmi deskové hry – v domku na zahradu pak můžete s dětmi trávit volné chvíle například hraním deskových a karetních her, a to za každého počasí. A vůbec nevadí, pokud venku prší, do domečku pochopitelně nezatéká. Může to být perfektní zábava pro celou rodinu, kterou lze ještě vylepšit tím, když domek postavíte na dřevěnou terasu, kam lze umístit i zahradní nábytek. Děti budou mít pocit, že mají skutečný dům se vším všudy, kde snad už chybí jen truhlíky s květinami za okny.