Známe to všichni, každá minuta najednou plyne stokrát pomaleji, máme chuť uklidit kuchyň, vyluxovat, zamést prach a zajít do obchodu, jen abychom se vyhnuli učení. Pro většinu z nás je to zkrátka nepříjemná činnost. Pojďme se podívat na pár rad, které by mohly být v tomto boji nápomocné.
znuděná studentka

Optimální prostředí

Klíčem k úspěšnému studiu je především klidné prostředí, ve kterém se cítíme příjemně. Právě ono nutkání k úklidu se vám teď bude hodit. Ukliďte si na stole a kolem místa, kde se učíte, aby vás nic nerušilo. Dejte stranou veškeré předměty, které by vás mohly lákat – mobil schovejte do šuplíku a rozečtenou knihu ukliďte do knihovny.

Odpojte se od internetu

Našim největším nepřítelem je většinou internet. Připojený mobil nás láká k chatování s přáteli a zapnutý notebook ke sledování nových videí. Tomu ale musíme říct NE. Odpojte se od internetu a ponechte si pouze notebook, pokud v něm máte zápisky. Jestliže nevyhnutelně potřebujete používat internet ke svému studiu, zablokujte si dočasně stránky, jakými jsou sociální sítě. K tomu slouží různé doplňky prohlížeče nebo alespoň vaše silná vůle.

Koncentrace hudbou

Některým lidem vyhovuje poslouchat klidnou hudbu, která jim pomáhá ke koncentraci. Doporučuje se zejména ta klasická nebo různé mixy dostupné na internetu, které neobsahují žádný zpěv, tedy nic, co by vás mohlo okrádat o pozornost.
otevřená bible

Přípravky na zlepšení koncentrace a paměti

Pokud ani předešlé rady nemají valný účinek, nevěště hlavu. Na internetu vídáme plno reklam na různé podpůrné preparáty, které nám slibují lepší koncentraci a také ve většině případů i lehčí peněženku. Bývají totiž poměrně drahé. Když se ovšem podíváme na složení, zjistíme, že v lékárně najdeme ty samé účinné látky mnohdy za nižší cenu. Stačí tedy navštívit vaši nejbližší lékárnu a poptat se například po rybím oleji, kyselině listové, anebo rovnou po přípravku na zlepšení paměti a koncentrace. Pozor, tyto přípravky většinou nefungují hned a tak je lepší začít s užíváním několik dní před zkouškou.