Zařizování dětského pokoje může být jak radost, tak i starost. Kromě pohlaví a zájmů dítěte je velmi důležité myslet na to, aby pokoj vyhovoval jeho potřebám, které se s věkem mění. Někteří lidé mění dětský pokoj co pár let, jiní zase jen trošku pozmění rozestavění nábytku, ale co se dětského pokoje týče, měl by vyhovovat hlavně jeho obyvateli. Jak tedy zařídit dětský pokoj dle věku dítěte? Co se designu týče, můžete se inspirovat různými návrhy dětských pokojů, ale základ by měl zůstávat stejný.

pokoj miminka

Pokojíček pro miminko

Zařizování pokojíčku pro miminko patří mezi nejradostnější povinnosti, jaké si rodiče dovedou představit, protože jej vykonávají většinou v období očekávání nového člena rodiny. Pokojíček pro miminko by měl být vybarven jemnými odstíny, a zařízen tak, aby především usnadnil péči o miminko. Takový pokoj však většinou dítěti vydrží cca do dvou let, a pak je potřeba některé věci obměnit. Hlavními body je tedy miminkovský nábytek. Pohodlná postýlka s nebesy, nebo kolotočem, přebalovací pult, skříň, či komoda na plenky, a šatní skříň. V tomto období vám na hračky bude stačit jednoduchý box. Přebalovací pult může být umístěn na komodě s plenkami, do které však schováte i zásoby vlhčených ubrousků, olejíčky, bryndáčky, a další nezbytnosti.

Pokojíček pro předškoláka

V období asi od dvou, do sedmi let, si dítě ze všeho nejvíc hraje. Proto je potřeba vytvořit mu dostatek prostoru na hraní, a dostatek úložných prostor na hračky. V tomto případě jsou ideální boxy, do kterých hračky jednoduše naháže, protože ještě neumí perfektně uklízet. Postel by měla mít zábranu, protože přechod z dětské postýlky bývá plný pádů.

Pokojíček školáka

Pokojíček školáka se změní především o jednu zásadní věc, kterou je psací stůl. Zde bude váš malý školák dělat domácí úkoly, kreslit si, trénovat. Rovněž bude potřeba větší postel, a prostornější šatní skříň. V tomto období už má jasno v tom, co se mu líbí, a tak mu můžete kupovat dekorace ve stylu jeho oblíbených pohádek.

dívčí pokoj

A pak už následuje pokoj teenagera, který si nejspíš raději dítě zařídí dle svého úsudku. Pokud si nejste jistí svými dovednostmi co se designu týče, můžete požádat o pomoc odborníků, kteří návrh dětského pokoje udělají za vás. Profesionály v oboru najdete například v designovém studiu By Design.