Pokud si chceme pořídit psa, pak základem je vybrat tu správnou chovatelskou stanici. Nestačí jen, aby zde chovali dané plemeno. Měli bychom se zajímat i o mnoho dalších informací, například zda se zaměřují na výstavní či sportovní linie, jakých úspěchů jejich psi dosáhli, a především v jakých jsou chováni podmínkách.

Mnoho nám může napovědět, když se podíváme na předchozí vrhy Kenichiai.com dané chovatelské stanice. Ty jsou často zveřejněny na jejich internetových stránkách. Zde však obvykle najdeme jen informace o tom, kdo byli rodiče daného konkrétního vrhu, jak se štěňata jmenují, datum jejich narození a fotografie z doby, než šli k novým majitelům.

pracovní aktia inu

Jistě, můžeme si říci, že z toho se moc nedozvíme. Opak však může být pravdou. Můžeme totiž při troše hledání zjistit, zda štěňata z daného vrhu dosáhla nějakých sportovních či výstavních úspěchů. Můžeme totiž hledat podle jména v seznamech výsledků. Pokud to navíc spojíme se jmény rodičů, budeme mít celkem jasnou představu o tom, jak kvalitní daný vrh byl.

Ano, je pravda, že část majitelů bude mít onoho psa pouze jako společníka a nebude se s ním zúčastňovat žádných výstav či soutěží, avšak vždy se najdou takoví, kteří to zkusí. Zvláště v případě, že jejich pejsek má slušné předpoklady uspět.

výstavní akita inu

Díky tomu všemu si pak můžeme ověřit, jak kvalitní zvířata jsou v dané chovatelské stanici produkována, a v případě opakovaného spojení i odhadnout, jakou máme šanci na to, že i naše vybrané štěně bude úspěšné.

To vše se vyplatí zjistit i v případě, že chceme mít pejska pouze jako společníka. Může nám to totiž hodně napovědět o temperamentu, který můžeme očekávat. Například je jasné, že pejsek ze sportovní linie bude akčnější a živější než ten z výstavní, a bude s ním i více práce.

Je tedy na nás se rozmyslet, co nám přesně bude vyhovovat, a podle toho vybírat. Přeci jen, jde o parťáka na dalších přibližně patnáct let. Takové rozhodnutí rozhodně nelze uspěchat.