Tak by mohla znít charakteristika zboží, o níž bude v následujících odstavcích podrobněji hovořeno.
 
Lepicí páska je totiž pro mnohé z nás (i když si to dost možná ani neuvědomujeme) skutečný „life saver“, zachránce života, alespoň toho pohodlného a bezpečného, v němž nám věci nepadají na hlavu a hromady krámů se nekumulují v místech, v nichž by Vás z nich bolela jen hlava, či případně prsty na nohou ve chvílích, kdy o ně s úspěchem zakopnete.
 lepící páska v držáčku

Kam s ní?

Pokud se týká samotného uložení kotoučku s lepicí páskou, pak jeho uložení doporučujeme do míst, kde Vám bude moci být vždy co nejrychleji po ruce. To znamená, že je výhodou vlastnit větší počet kusů zmiňovaného zboží a v domácnosti (popřípadě též u Vás v práci) je strategicky uložit.
 

Kam pro ni?

Z hlediska možnosti zakoupení lepicích kotoučků nejrůznějších vlastností – délky, šířky, barvy, či materiálu, z nichž byly vyrobeny – pro Vás máme dobrou zprávu. Jsou k dostání v každém běžném papírnictví a někdy též v domácích potřebách či v prodejnách denního tisku a tabákových výrobků.
pevná páska 

K čemu poslouží?

Vzhledem k tomu, že lepicí páska je skutečně mnohoúčelová, zde jsme vybrali pouze některé základní situaci, v nichž Vám může velice usnadnit život a ušetřit velkou spoustu času i rozčilování:
 
1.       Při stěhování či úklidu – není nic snadnějšího, než Vaše věci naskládat do lepenkových krabic
a ty poté přelepit páskou tak, aby z nich nemohlo nic vypadnout a poškodit se.
2.       Při únavě materiálu – ať už se jedná o papír, textil, nebo například plast, s lepicí páskou můžete ve chvíli, kdy dojde k jejich poškození v rámci snah o zabránění dalšímu ničení Vašich oblíbených věcí zacelit praskliny či trhliny tak, aby zbytečně nenabývaly větších rozměrů.
3.       Vzkazy a zprávy – jakýkoli ústřižek či kousek papíru, na němž se svým blízkým budete snažit sdělit důležité informace, které jim nemůžete předat osobně, bude za pomocí lepicí pásky možné umístit na viditelné místo tak, aby nedocházelo k vzájemnému nedorozumění či opomíjení důležitých událostí ve Vašem životě.