Nikdy a za žádných okolností nepodléhejte několika nesmyslným myšlenkám:
–          Zvládnu to sám.
–          Nikoho nepotřebuju.
–          Nikdo to neudělá tak dobře jako já.
–          Ostatní jsou zbyteční a neužiteční.
–          Můžu kohokoli kdykoli nahradit.
–          Na práci venku čeká zástup lidí, stačí je posbírat z ulice.
člověk na parkovišti

Personální oddělení

To je vaše nárazníková zóna, kde máte vytřídit ty, kteří vám budou skutečně ku prospěchu oproti těm, které nemůžete nijak využít. Pokud toto oddělení nefunguje dobře a všechny pouští do firmy, nebo naopak nikoho, pak je zbytečné a mělo by se obnovit v novém a lepším složení.

Zvládnu to sám.

–          Kacířská myšlenka, která jistě povede k sebezničení, a to z upracování. Nezvládnete to sami, čím větší firma, tím více lidí potřebujete. Lidé, co to zkoušeli jako osamělí pistolníci se většinou dopracují na smetiště dějin.
lego panáčci

Nikoho nepotřebuju.

–          Pokud nikoho nepotřebujete, pak si to dělejte sami a nestěžujte si, až se všechno podělá, budete z toho určitě obviňovat ty neschopáky, co nic nedělali.

Nikdo to neudělá tak dobře jako já.

–          Tak nad to se musí každý povznést. Zavádí se blbuvzdorná řešení a lidé stále dělají chyby, je to tak a bude, s tím se nedá nic dělat, přesto pokud vstupujete do jakéhokoli podnikání, musíte se smířit s tím, že ideálu nikdy nedosáhnete.
žlutá stěna

Ostatní jsou zbyteční a neužiteční.

–          Pohrdání lidmi je špatná vlastnost pro člověka ve vedoucí pozici. Zaměstnanci jsou velmi důležití a čím více si je budete hýčkat, tím lépe vám to oplatí, přišlápnutí už dávno vyšlo z módy, zvláště pokud mohou jít za lepším.

Můžu kohokoli kdykoli nahradit.

–          To se lépe řekne, než udělá. Jak chcete nahradit člověka, který práci vykonává 20 let někým s pracovní morálkou dobře živeného kocoura. Chybí zkušenosti, trpělivost, šikovnost a hlavně cvik. Zvláště na dělnických pozicích je špatně placená práce často manuálně složitá. Nikdo to neocení, a hlavně to nechce nikdo za ty prachy a podmínky dělat.

Na práci venku čeká zástup lidí, stačí je posbírat z ulice.

–          V pořádku jen do toho, posbírejte je. Kde jsou všichni ti natěšení budoucí zaměstnanci? Nikde! Naučte se pracovat s tím, co máte a přestaňte s velkými řečmi. Ať lidi vyměníte kolikrát budete chtít povede to akorát ke krachu firmy, lidé se nezmění, přijdou nový a bude to všechno při starém.
Naučte se nestěžovat si a začněte pracovat s tím, co máte k dispozici.