Starost o bazén vyžaduje zvolit nějakou látku, která vám zajistí čistou vodu. Zatímco v dobách minulých bylo nemyslitelné, aby to bylo něco jiného než známý chlor, v dnešní době jsou možnosti více otevřené. Řeč je především o soli do bazénu, která poskytuje stejně zajímavý účinek, a to bez nějakých složitějších procesů. Základním požadavkem pro využití soli je mít k dispozici speciální jednotku, která se postará o salinizaci vody jako takové. Jakmile tuto jednotku máte, stačí nakupovat kvalitní sůl, která může být mořská nebo může pocházet z nějakých umělých zdrojů.

sůl do bazénu

Jaké výhody má sůl oproti chloru?

  • Získáte prostředí podobné mořskému, což s sebou nese veškeré výhody, jako například blahodárný vliv na pokožku lidského těla a tedy hypoalergenní prostředí
  • Má antiseptické účinky
  • Poměrně efektivně dokáže potlačit růst mikroorganismů, které jsou na vině, když jde o zelený zákal vody

Bazén je místo, které by měl člověk udržovat v naprosté čistotě. Jen tak je možné užívat si každodenního koupání, a to bez nějakých vedlejších účinků, jako jsou nežádoucí kožní projevy a podobně. Z tohoto důvodu byste si měli vybrat způsob, kterým budete svou vodu v bazénu upravovat. Chlor má opravdu nezastupitelné využití, respektive jeho přímá forma, avšak pokud jde o sůl, je možné simulovat takřka takové prostředí, jako je v moři, což pro někoho může být dostatečný důvod pro zájem o tuto technologii úpravu vodu.

textury

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Ať už si zvolíte způsob jakýkoliv, neměli byste zapomínat na to, že čas od času je nutné daný prvek do vodu vložit a nechat jej rozpustit. Jakmile na to zapomenete, je zcela lhostejné, jakou technologii využíváte, neboť všechno bude neúčinné. Pravidelnost je v této oblasti snad ještě důležitější než výběr, zdali zvolíte sůl nebo klasický chlor ve formě tablet.