Domácí práce má zřejmě většina z nás spojené s nepříjemnou povinností, nejde tedy o činnost, na níž by se kdokoliv z nás těšil. Již v dětství jsme dostávali od rodičů pokyny, co je zapotřebí uklidit a urovnat. Není tedy divu, že v dospělosti se mnozí domácím pracím vyhýbají, jak jen to jde. Ve většině domácností je přitom zakořeněn stereotyp, žetyto povinnosti náleží čistě ženám a jsou jejich doménou. Není-li však žena čistě v domácnosti a denně dochází do zaměstnání stejně jako její partner, neexistuje žádný rozumný důvod, proč by tak tomu mělo být.
 spotřebiče prádelny
Efektivním řešením každotýdenního úklidu je jednoznačně dělba práce. Pokuste se domluvit s partnerem a rozdělit si jednotlivé úkony. Aby byla celá dělba práce co nejspravedlivější, můžete si sepsat rozpis a pravidelně se střídat, ať už po týdnu či po měsíci.
 
Nutnosti vykonávat domácí práce může napomoci i jejich průběžné provádění. Nenechávejte kupříkladu ráno před odchodem do práce dřez plný špinavého nádobí, umýt dvě sklenice, talíř a misku vám nezabere více nežli dvě minuty. Stejně tak můžete průběžně třídit špinavé prádlo nebo utřít skvrnu na podlaze, vylije-li se vám na ni čaj.
 pěna na houbě
Ideální je také vměstnat veškeré potřebné činnosti do jednoho až dvou dnů v týdnu, ideální může být kupříkladu konec pracovního týdne, tedy čtvrtek a pátek. Víkend si pak budete moci řádně užít s čistou hlavou v uklizeném příbytku.
 chování novorozence
Nedocenitelná role otce
 
Partnery je přitom vhodné a potřebné zapojit i do péče o dítě, která je také mnohdy nesmyslně připisována pouze ženám. Neupírejte tedy mužům jejich roli otce, která je pro přirozený a zdravý vývoj dítěte tak nutná. Ať už se jedná o přebalování novorozence, krmení, koupání a hrátky s ním, či pravidelné procházky. Nezapomínejte také na pozdější školní přípravu s dítětem či mimoškolní aktivity, nemluvě o péči o nemocnou ratolest.
 
Muži se tedy mohou v domácím prostředí realizovat stejnou měrou jako ženy, nezapomínejte, že odchodem z práce váš den nekončí!