Některé druhy koření bychom měli pravidelně používat ne jen pro jejich chuť, ale především pro jejich účinky na naše zdraví. Znáte už kajenský pepř?

Okořeňte si život kajenským pepřem, uděláte hodně pro své zdraví!

Kajenský pepř nemá s pepřem nic společného, jde totiž o odrůdu chilli papriček. Ty jsou, jak je obecně známo velmi prospěšné našemu zdraví a ne jinak je tomu v případě právě kajenského pepře. Toto štiplavé koření dodá chuť vašim pokrmům, navíc ale nabízí spoustu výhod pro lidské zdraví. I když úplně pálivým jídlům neholdujete, zkuste mu dát alespoň šanci, určitě nebudete litovat.

pexels-photo-858094

Když bojujete s nemocí

Kajenský pepř má protizánětlivé účinky a navíc účinně rozpouští hlen, tím se podílí na tom, aby nemoc, která nás přepadne, rychleji z těla ustoupila pryč. Pokud tedy začnete pociťovat první příznaky chřipky nebo nachlazení, neváhejte a právě to po tomto ostrém koření sáhněte. Určitě to nemusíte s dávkami přehánět, stačí si přidat malou špetku do jídla, nemusíte se bát ani jej přidat do čaje nebo ovocného nápoje. Skvěle si rozumí například s kombinací medu nebo javorového sirupu a sladká chuť přebije i tu ostrost.

Účinky tohoto koření si pak jistě oblíbí také alergici, protože má silné protialergické účinky. Kromě toho umí tato odrůda chilli papriček zvyšovat produkci slin, což je důležité proto, abychom udržovali zdravou ústní dutinu. Produkce slin má dále vliv na zažívání, samotné koření pak zlepšuje trávení a napomáhá k jeho správné funkci. To však zdaleka není všechno, co umí.

pexels-photo-1274670

Chcete zhubnout?

Pokud se snažíte hubnout, máte další důvod pro to, začít kajenský pepř používat pravidelně. Je prokázáno, že látky, které obsahuje podporují metabolismus a ten je během hubnutí nesmírně důležité správně nastartovat. Kromě toho napomáhá tělu se spalováním tuků a snižuje chuť k jídlu. Nejlépe uděláte, když si špetku dopřeje každé ráno ke snídani. Pokud tak učiníte, budete se účinně a preventivně chránit také před rakovinou, pomůžete svému srdíčku a snížíte si krevní tlak.

Kajenský pepř má dále vliv na srážlivost krve, má antibakteriální účinky a tělo napomáhá také detoxikovat a čistit od nebezpečných toxinů. Pokud si jej nechcete přidávat do jídla, můžete zkusit zábaly, které fungují skvěle proti revmatu a napomáhají léčit povrchové poranění a vředy.

To už je dost důvodů, abyste jej vyzkoušeli, co myslíte? K dostání je téměř všude a přitom má tolik pozitivních účinků.