Svádíte věčně boj se svou váhou a nevíte, jak se konečně propracovat k dokonalé a vysněné postavě? Možná, že to není tak složité, jak si myslíte.

Zhubnout a nepřibrat znovu? Jde to a možná snadněji, než myslíte

Pokud také svádíte věčný boj se svou váhou, jistě jste již několikrát pocítili tu bezmoc, když se nedaří. V první řadě se nežeňte do nesmyslných diet, vždyť už jen slovo dieta vzbuzuje doslova husí kůži. Jaké je tajemství štíhlé postavy? Každý to může mít jinak, jedno je však jasné, žádné zázračné diety neexistují, žádné jídlo není nepřítel a všechno to máme zkrátka jen ve své hlavě. Možná, že jste právě teď už ke své vysněné postavě zase o něco blíže.

pexels-photo-209449

Nemučte se, nemá to smysl

Pokud se budete mučit, trápit a neustále si něco zakazovat, se zlou se potážete. Hubnutí vás musí bavit a naplňovat, výsledky, které pak uvidíte vás musí povzbuzovat a těšit, musíte se umět odměnit i pochválit a musíte si občas přiznat, že přehnané nároky jsou zcela zbytečné. Možná už chápete správně, že hubnutí nezačíná u toho, co jíte nebo, jak moc se hýbete, ale začíná v hlavě. Jasně, pokud nejsme přesvědčení, že zhubnout chceme nebo musíme – třeba ze zdravotních důvodů, jen těžko se dostaneme do cíle a uvidíme nějaké výsledky. To ostatní už je jen o tom, zjistit, co vaše tělo potřebuje, co vám konkrétně vyhovuje a co vám bude chutnat a co vás bude bavit.

Výsledky se dostaví

Výpočet bmi je skvělým pomocníkem do začátku. Pokud si zcela nejste jistí, zda opravdu hubnout chcete nebo potřebujete, může vám to ohromně pomoci. Základem úspěchu je ale vždy i to, abyste o hubnutí byli přesvědčeni a skutečně to chtěli, pokud se budete nutit do něčeho, co nechcete, těžko dosáhnete úspěchu. To ale koneckonců platí i v životě a úplně ve všem.

pexels-photo-326279

Začněte pomalu a hlídejte si přebytečné cukry v potravinách, jinak se ale neomezujte natolik, že by pro vás bylo hubnutí utrpením, každé jídlo je totiž důležité a jíst s pravidelností je potřeba. I když občas zhřešíte neznamená to, že budete v dalších snažení neúspěšní. Naopak, i odborníci se shodují na tom, že je občas potřeba dopřát si něco, co máme rádi. A proč? Když si budeme odpírat to, co máme léta v oblibě, jednou nám dojde trpělivost a všechno si to vynahradíme tím, že se přejíme k prasknutí. A to už se za velkou dietní chybu rozhodně považuje. Naopak střídmé hřešení ničemu neublíží a nás to nesmírně uklidní.

A jak vlastně začít správně jíst? Hledejte rovnováhu a skládejte si na talíř potraviny vyváženě ale zároveň chutně. Místo příloh jezte hodně zeleniny a místo sladkostí mlsejte oříšky a ovoce. Každá malá změna se počítá a na postavě se to záhy odrazí.