Minulou noc jste se moc nevyspali a víte, že dnes máte důležitou schůzku nebo musíte jít do práce a musíte být čilí a soustředění, jenže už si nestihnete dopřát potřebnou dávku odpočinku? Máme pro Vás seznam potravin, které Vám takzvaně dobijou baterky téměř okamžitě a vy se budete moci pustit do práce.
hořká čokoláda
·         Ovesné vločky – Ideální je zařadit je hned na začátek dne, tedy do snídaně v podobě musli nebo ovesné kaše. Jsou totiž plné vlákniny, vitamínů, hořčíku, vápníku a draslíku, což jsou skvělí bojovníci proti únavě a stresu. Jejich konzumací můžete také zpozorovat zvýšení pozornosti a zahnání chmurné nálady.
·         Banány –Obsahují cukr, který se ihned vstřebává do krve. Dejte ale přednost zralým banánům před zelenými, které způsobují plynatost a zažívací potíže. Ze stejného důvodu je není vhodné konzumovat na prázdný žaludek.
·         Mandle –Díky obsahu esenciálních mastných kyselin, kterými jsou přímo nabity, se Vám zlepší nálada, únava bude během chvilky pryč a budete podávat lepší výkony. Mandle jsou také velice dobré na pleť.
·         Hořká čokoláda –Vybírejte opravdu kvalitní, alespoň s 70% obsahem kakaa. Už jen jediný dílek, který si necháte rozpustit na jazyku dokáže dát únavě zbohem. Čokoláda totiž zvýši hladinu cukru v krvi a dodá tak energii. Jako bonus se ještě při její konzumaci uvolňují tzv. hormony štěsí, díky kterým se budete cítit zkrátka báječně.
mistička mandlí
·         Kofein –Je najznámějším dobíječem energie, takže není nutné jej nějak moc představovat. Můžete si jej dopřát v podobě kávy a nebo zeleného nebo černého čaje. Kofein zvyšuje jak fyzickou tak i psychickou výkonost.
·         Energetické nápoje –Jsou sice velice účinné a v dnešní době oblíbené, ale jejich konzumace není vhodná. Obsahují velkou spoustu cukru a různých chemikálií. Jejich častá konzumace má závažné dopady na zdraví. Tento fakt je ještě pravděpodobný v případě, že je kombinujete s kávou.