Samozřejmě těchto zvířat není jen pět, avšak si myslím, že aspoň tím vás upozorním na nějaké nové či podám informace, které jste ještě nevěděli.
5.  Komáři
Přestože byste očekávali jiné predátory, Komár představuje velikou hrozbu pro lidstvo. Poté co se samička dostane pod kůži, vypustí do těla látky, které omezují srážlivost krve. Navíc slouží jako tlumič bolesti, takže ji ani neucítíte.
Tímto způsobem se do těla dostávají nebezpečné látky, z kterých vznikají nemoci jako malárie, které přenáší Anopheles.
krokodýli u vody
4.  Žralok bělavý
O žraloku bílém je slyšet všude, avšak způsobuje jen malé procento smrtí člověka.
Tento druh žraloka je nebezpečný z několika důvodů. Prvním z nich může být výskyt. Většina žraloků obývá hlubší oceány. Přesto se zmíněná paryba vyskytuje v teplých a mělkých vodách u pobřeží a v řekách. Obvykle nepřesáhne hranici hloubky 30 metrů. Vyskytuje se hlavně na pobřeží Severní, Střední a Jižní Ameriky, u Austrálie a Indonésie a případně u Afriky.
Jsou velice agresivní a teritoriální a neváhají zaútočit na jakéhokoliv živočicha i na člověka.
hejno ptáků
3.  Čtyřhranka smrtelná 
Extrémně nebezpečný australský živočich, který obývá tropické vody jako například Velký bariérový útes. Takzvaná ramena jsou právě ona nebezpečná část. Obsahují kardiotoxiny. Tyto látky způsobují srdeční selhání a jedinou známou protilátky je prozatím ocet. Pokud není rána ihned ošetřena, pacient umře do několik minut. 
Avšak potápění k těmto tvorům je populární. Zákazník může dostat i oblek, aby se předešlo nehodám.
2.  Krokodýly 
Velmi starý druh plazů, kteří obývají část Jižní Ameriky, část Afriky a V Asii s Indonésií.
Jsou to mohutní plazy, kteří dokáží svou kořist zabít stiskem čelistí. Zde mají až 10x větší sílu než hyeny. Mají kolem 80 ostrých zubů, které se časem nahrazují.
Díky jejich silnému ocasu se dokáží pohybovat jak ve vodě, tak na souši. Přesto se po zemi pohybují maximálně 14 kilometrů za hodinu.
Velkou zajímavostí je oběhová soustava. Po potopení dokážou zpomalit průtok krve až na 1-2 tepů za minutu.
Nejnebezpečnější a nejagresivnější krokodýl je Krokodýl nilský. 
1.  Tajpan velký 
Jeho jed se řadí do jednoho z nejjedovatějších na celé planetě. Dokáže člověka usmrtit do jedné hodiny. Hlavním obsahem jedu jsou neurotoxiny, které kořisti ochabují svaly a nakonec nemůže dýchat. V zásobách Tajpana je tolik jedu, že by dokázal zabít až 100 jedinců. Avšak nepatří mezi útočné hady, útočí pouze v nouzi.
Tajpan žije v Austrálii a na Papui-Nové Guineje, většinou vyhledává místo do 100 kilometrů od pláže a pobřeží.
Had může dorůst až do  délky 2 metrů a váhy 3 kilogramů. Je velmi podobný Mambě černé, přesto tu jsou rozdíly.
Kvůli neútočnosti Tajpana bych zmínila Zmiji paví, jejíchž jed způsobuje nejvíce smrtí důsledkem hadího uštknutí na celém světě. Jed má za následek nesrážlivost krve. 

Přesto jak rozmanitý ekosystém planeta Země vlastní, jsou tu i určitá rizika, o kterých bychom měli mít znalosti, aby se předešlo dalším a dalším úmrtím.