Nepodceňujte jej

Automobil není levná záležitost, takže Vám jistě záleží na tom, abyste jej mohli naplno využívat bez nějakých závažných potíží. Samozřejmě záleží na tom, jestli si pořídíte automobil nový či ojetý. U nového stejně musíme dodržovat servisní prohlídky, abychom nepřišli o záruku. Zde tedy nic moc neřešíme, protože vše zařídí dle předpisu autorizovaný servis, jenom se připravte na to, že taková prohlídka jednou za rok něco stojí.

veterán v garáži

Takový vůz je dobré chránit třeba proti korozi nástřikem podvozku, protože nám vydrží déle hezký a v tomto případě se vyhneme korozi, která v pokročilé fázi způsobuje díry a úbytek materiálu. Při nákupu ojetiny je potřeba před samotnou koupí řádná prohlídka. Následně bychom se měli zaměřit na základy jako jsou rozvody, vodní pumpa, filtry a náplně, protože jistě nechcete riskovat přeskočení rozvodů či přidření součástek v motoru. Dala záleží na stavu daného vozidla.

Práce odborníka

Na servis musíme myslet i průběžně, přičemž i když moc nejezdím, tak u takových kapalin a filtrů se sleduje věk, přičemž při jeho dosažení je také nutná výměna. Klidně si všechno pište, abyste věděli, co a kdy máte dělat. Základní věci předepisuje servisní knížka. Spousta lidí nechává práci na svém autě autoservisu, ale rozhodně musíme zmínit, že kvalita odvedené práce není všude stejná. Měli bychom tedy dobře vybrat, abychom si byli jisti, že vozidlu je poskytnuta dostatečná péče a je pro provoz na pozemních komunikacích bezpečné.

motor automobilu

Výhodné je, když se zeptáte svých přátel, kam vozí své auto a jak jsou spokojeni. Když jej navštívíte osobně, tak si všímejte jednání k zákazníkovi a jak to v daném servisu vypadá, protože když je všude nepořádek a nářadí poházené na zemi, tak to moc dobré světlo nebudí. Rozhodně je lepší připlatit si za dobré odvedenou práci než potom řešit, že mechanik opravu zpackal a vůz zase není funkční.