Skládací přepravky na skladování a transport ovoce a zeleniny se dnes již standardně využívají mezi farmáři i menšími pěstiteli či samopěstiteli. Je to mnohem sofistikovanější a výhodnější způsob ukládání zemědělských plodin počínaje okurkami a konče jablky. Plast je zdravotně nezávadný a dostatečně kompaktní na to, aby chránil obsah před poškozením a snížil i výskyt plísní.

dětské hračky na pískovišti

Přepravku však můžete v domácnosti využít i jiným způsobem, je to přece jen šikovný skládací kontejner, jehož pevnost nemusí udržet jen to, co sklízíme na záhonu či na stromě.

Stěhování – při stěhování je každá volná bedna žádoucí, takže přepravka, pokud ji nepřetížíte, perfektně poslouží třeba pro přestěhování ložního prádla a povlečení, záclon, závěsů a dalších textilií, které vyžadují větší prostor a zároveň prodyšný obal. Plastová přepravka je také skvělou volbou pro ukládání pokojových rostlin, které by při stěhování neměly být převáženy v kartonových krabicích, ale opět v něčem vzdušném. Přepravky se dají stohovat na sebe ve více kusech, je tedy možné tímto způsobem „zabalit“ třeba celý pokoj, kde máme čtyřicet vzrostlých rostlin v květináčích.

auto na pískovišti

Ukládání hraček na pískovišti – děti si na pískovišti rády hrají s plastovými hračkami, jako jsou sklápěcí auta, formičky na bábovičky, lopatka, hrabičky, kyblík – a toto vše byste mohli ukládat do přepravky, které nevadí déšť ani přímé slunce. Nekoroduje, nehnije a hračkám poskytne dostatečný úkryt. Budou tu navíc přehledně uklizené a nebudou se muset povalovat po celé zahradě.

Skladování sportovních potřeb a úklidových prostředků – přepravky jsou šikovné i pro ukládání těchto předmětů ve sklepě, v garáži a v dalších prostorách, které nemusí být nutně vytápěné. Přepravky jsou dostatečně velké pro uložení hokejové výzbroje, vodáckého vybavení, cyklistických brašen, helmy, in-lina bruslí, badmintonových raket a všech ostatních sezonních i celoročně užívaných sportovních potřeb.