Gobelíny a tapisérie provázejí lidstvo už po velice dlouhou dobu. Technika se postupem času měnila, ale ten, kdo chce mít doma opravdový originál, a nejen nějakou strojovou napodobeninu, určitě zvolí tapisérie, které jsou vyráběné způsobem našich dávných předků.

tapisérie

  • Jedním z používaných pracovních postupů, který překonal čas a zůstal zachována je technika útkového rypsu na horizontálních stavech.
  • Tato technika se používala dokonce už ve středověku. A možná, že ještě dříve.
  • Zmíněnou technikou se dají vytvářet také gobelíny, které vypadají jako pastelové obrazy.
    • Je to docíleno takzvaným melírováním.
    • Což znamená ručním tkaním barevným útkovým materiálem, který je složený z více barevných nití.

Další používanou technikou je ruční tkaní hladkých kilimových koberců rypsovou technikou podle výtvarných návrhů. Koberce vznikají na horizontálních nebo vertikálních gobelínových stavech. Většinou se jedná o práci na zakázku podle konkrétní představy a návrhu zadavatele. Starou, ale v současné době stále využívanou technikou, je také ruční vázání na vertikálních ručních stavech bez mechanického přírazu.

Umělecké dílo, jehož hodnota neustále roste

Výtvory, které vznikají v uměleckých ateliérech, které jsou zaměřené na výrobu gobelínů a tapisérií, nejsou obyčejné koberce, ale skutečná umělecká díla, jejichž hodnota neustále roste. Pokud si tedy pořídíte pravý gobelín z těchto dílen, máte jistotu, že jste své finance uložili opravdu správně. Ručně tkané tapisérie jsou ozdobou prostor, které vynikají vysokou úrovní. Všude, kde jsou instalovány, vytvářejí jedinečné prostředí.

obraz

  • Kromě výroby těchto skvostů se ateliéry zabývají i restaurováním a čištěním starožitných textilií.
  • V těchto dílnách umějí dotvořit i celé chybějící části takovým způsobem, že se dotvořená místa stávají naprosto dokonalou součástí celku.