V létě přivítá osvěžení většina z nás. Ať už jste vlastníky chaty, chalupy, rodinného domu nebo jen zahrádky, měli byste solární sprchu na zahradě mít. Můžete ji využít nejen k osvěžení, ale také k umytí před vstupem do bazénu, abyste si neznečistili vodu.
Největší výhodou solárních sprch je nulová spotřeba elektrické energie. Abyste získali co nejvíce teplé vody, umístěte sprchu na dostatečně slunné stanoviště.
sprchy na pláži

Ohřev vody je možná až na 60 stupňů.
Představu o solární sprše, má každý jinou. Někomu postačí konev nebo barel natřený černou barvou. Na jednoduché osvěžení na chatě to bude dostačující .
Solární sprchu můžete využít i při kempování. Zakupte si solární vak z černého PVC a o teplou vodu máte postaráno.

Jaký druh solární sprchy si tedy pořídit?
Sprchu si můžete pořídit v jakékoli cenové relaci. Výhodou u některých solárních sprch je jejich přenosnost. Tyto sprchy jsou lehké, snadno se instalují. Jejich mínusem je menší zásobník na vodu. Naopak větší zásobníky vody mají sprchy stabilně stojící. Mají také bytelnější konstrukci. Popřemýšlejte tedy před pořízením sprchy, zda je pro vás důležitější objem vody nebo možnost přemístění na různá místa. Zařízení s větším zásobníkem budou vyhovovat vícečlenným rodinám nebo tam, kde dáváte přednost delší době sprchovaní.
ruka pod sprchou
Vybrat si také můžete sprchu z různých materiálů a designů. Druh materiálu ovlivní celkovou hmotnost a životnost sprchy. Většina, k výrobě použitých materiálů, je odolná vůči nepřízni počasí.
U designových sprch počítejte s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy. Jsou vyrobeny z dražších materiálů a některé jsou opravdu v nadčasovém provedení. Dražší modely jsou většinou vybaveny pákovou baterií, která vám umožní nastavit optimální teplotu vody.
Ať si vyberete kteroukoli sprchu, nabídne vám v létě příjemné osvěžení.