Vždy to člověka potěší, pokud se mu podaří do rodinného rozpočtu našetřit nějakou tu korunu. Pokud tyto peníze chcete dobře zúročit, je potřeba si vybrat správné místo kde je uložit. Pod polštářem to určitě nebude. Velmi častým místem jsou spořicí účty. Sice je zde zhodnocení malé, ale za to bezpečné. Finance se dají jednoduše vybrat bez sankcí. Pokud máte spořicí účet ke svému běžnému účtu, dají se dělat okamžité převody. Zvažujete terminovaný vklad? Tak na něj velmi rychle zapomeňte.
vysypaná váza.jpg
Nenabídne Vám totiž o moc víc než klasický spořicí účet a k tomu své ukládané peníze nemůžete po určitou dobu vybrat. Pro ty, kteří rádi riskují, mohou přinést vyšší zhodnocení akcie. Aby to ovšem mělo nějaký smysl, je potřeba vlastnit větší obnos peněz. A to z důvodu, abyste ho mohli rozdělit mezi více akcií. Pokud své našetřené peníze do akcií chcete vložit a jste nováčkem, raději si na pomoc v začátcích zavolejte investičního poradce. Podobně jako akcie tak i komodity jsou velmi kolísavé. Můžete si přijít k pěknému obnosu peněz, ale také celkem hodně prodělat.
 peníze na kytkách.jpg

Půjčky mezi lidmi a numizmatika

 
Možná to zní zvláštně, ale i půjčkami mezi lidmi se dají zhodnotit Vaše našetřené peníze. Je to nový trend, který momentálně hýbe trhem. A jak to vlastně funguje? Na jedné straně stojí žadatel o půjčku. Vy jste na druhé straně jako investor, který si vybere, komu půjčí. Ti své investice rozdělují po menších částkách mezi více žadatelů. Zhodnocení je o něco vyšší než u spořicích účtů. Úplně něčím jiným je numizmatika. Jedná se sběratelství mincí z drahých kovů. Je to investice na mnoho let. Proto zhodnocení nepřijde za měsíc, ale třeba za 10 let.
 obchodní kurzy.jpg

Přemýšlejte, jedná se o Vaše peníze

 
Ať už budete investovat a zhodnocovat jakoukoliv částku, kterou jste naspořily, vždy u toho přemýšlejte. Neinvestujte tam, kde si nejste stoprocentně jistí, že je to Váš šálek kávy nebo jste našly nedobré recenze. I zde bohužel existují podvodníci, kteří lákají peníze z důvěřivých lidí.