Už vás nebaví život ve velkoměstě a neustálá přítomnost davů lidí, smogu a shonu všedních dnů? Pokud jste se rozhodli pořídit si letní sídlo, oázu klidu v přírodě, kde naleznete zejména o víkendech potřebný klid a mír, nemohli jste si vybrat lepší způsob, kam zainvestovat. Ať už je váš cíl začít s malou zahrádkou, nebo jste se rozhodli povýšit váš venkovský život na vyšší level a pořídit si chatu nebo chaloupku, ve všech případech máte náš respekt a pochopení.

dodávka v přírodě

Máme pro vás několik tipů, jak svou zahrádku připravit na nadcházející sezónu a co vám nejlépe pomůže v jejím dokonalém vyčištění a nastavení na režim, který vám poskytne maximální relaxaci a prostor pro kreativní zahradničení a tvoření.

rozsvícené auto

  1. Úklid. Nejdůležitější je vypořádat se se všemi nečistotami a nepořádkem, který se vám na zahradě nahromadil od loňského roku nebo zkrátka přes zimu. Pokud jste tento krok odkládali, je teď nejvyšší čas dát všechny výmluvy stranou, chopit se úklidových prostředků a očistit všechny trávníky, záhony a okolí zahrady. Zkrátka, co bude potřeba.
  2. Zastřihávání a pletí. Všechny keříky a stromky je potřeba po zimě upravit, zastřihnout a zkrátit tam, kde již nebudou plodit a jen by postupně jejich části odumíraly. Samozřejmě se musíme vrhnout i na všechny záhony a skalky, vyplít nepotřebné plevele a připravit si novou hlínu na budoucí pěstování.
  3. Odvoz nepotřebného materiálu. Teď už byste měli mít jasno v tom, co vám na zahradě překáží. Nejlepší se zbavit všeho starého a odvézt nepotřebný materiál nebo i náčiní. A konec konců, je potřeba na zahrádku vypravit a pak zase odvézt všechny pomocníky. Pokud vezete partu kamarádů, kteří se vám rozhodli pomoci s údržbou zahrady, chaty nebo chalupy, využijte pro tyto účely dodávku z půjčovny Ford Transit. Můžete práci spojit se zábavou a po úklidu si užít pěkný víkend mimo město.