Chcete žít pod vlastní střechou, ale nechcete kvůli samostatnému bydlení zabřednout do dluhů? Taková úvaha je jistě na místě, neboť život pod tíhou drahé hypotéky za moc nestojí – a je otázka, zda stojí za vlastní bydlení. V každém případě, to nejlepší, co můžete udělat, je spojit příjemné s užitečným a zvolit si takové bydlení, díky kterému získáte vlastní zázemí za rozumnou cenu – za cenu, kterou si můžete dovolit.

Nabídka zní: jeden milión korun!

A už předem je jasné, že nic lepšího neseženete. Průměrná cena samostatného bydlení se v současnosti pohybuje okolo pěti miliónů korun, pokud jde o novostavby. Jenže v této ceně stále není započtena cena pozemku, takže výsledná suma peněz, které potřebujete k tomu, abyste mohli žít ve vlastním, je ve výsledku ještě vyšší.

Pokud budete skromní, tak zjistíte, že to, co menší rodinný dům, vám může nabídnout i mobilheim! Jeho podlahová plocha bude sice mnohem menší (a je více než klasické novostavbě podobná panelovému bytu), ale nic jiného vám v něm chybět nebude. Budete zde mít dostatek soukromí a stavba bude stát na samostatném pozemku, se kterým budete moci nakládat podle svého uvážení, navíc budete svobodní a nezatížení vysokým dluhem.

figurka s klicem

Jestliže si chcete udělat vlastní obrázek o tom, co vám mobilní dům může nabídnout, a jak se v něm žije, tak uděláte nejlépe, když se vypravíte do centra vzorových staveb. Zde si můžete do detailu prohlédnout jak interiér, tak exteriér zmíněných staveb. Můžete si zde dokonce vybrat takovou, jakou si necháte pro sebe vyrobit, anebo si můžete navrhnout stavbu vlastní, kterou vám výrobce zhotoví na míru. V nabídce jsou dokonce i použité domy, které jsou ještě levnější.

hypotéka splatnost

Díky tomu, že výroba probíhá v areálu dodavatele, nebudete mít se stavbou vůbec žádné starosti. Dokonce nebudete potřebovat ani stavební povolení. Jakmile vám dům přivezou na místo, můžete se rovnou nastěhovat!