Hygiena je základní očista organismu, se kterou bychom měli přicházet do styku denně a udělat maximum pro to, aby naše tělo bylo nejen zdravotně, ale i z hlediska krásy – na tom více než dobře. Kromě nevyhnutelného umývaní rukou nebo samotné sprchy, je důležité zaměřit se i na oblast intimních partií, která vyžaduje zvýšenou péči a zvláštní hygienu.
mýdlo z levandule

VODA, MÝDLO NEBO SPRCHOVÝ GEL?

Mnoho lidí během sprchování neřeší, jestli si jejich intimní partie budou mít nějakým speciálním přípravkem a často vsadí jen na vodu. Ta, ale v mnoha ohledech nestačí a je nutné sáhnout i po něčem, co nám přinese pocit čistoty a svěžesti. Je však mýdlo nebo sprchový gel vhodným pomocníkem?
Záleží na mnoha faktorech:
–       složení přípravku
–       citlivost vůči pokožce
–       a taktéž i na tom, jestli jsou pro mytí intimních oblastí vhodné
žena ve sprše

Pokud tedy chcete, aby koupel nebo sprcha měla význam a docílili jste toho, že jste dokonale čistí, zvolte speciální produkty, které jsou na intimní oblasti určené. Pro ženy i muže můžete najít široký sortiment gelů na intimní hygienu, které se postarají o to, abyste ji nezanedbali.
Ženy se navíc díky jejich používání můžou vyhnout docela častému onemocnění, jakým je kvasinková infekce a předejít jejímu vzniku. Obzvláště v období menstruace, by měly dbát na zvýšenou potřebu čistoty a praktikovat sprchu i několikrát denně. V případě, že to není možné, využívat po použití toalety vlhčené ubrousky na intimní hygienu, které se postarají o to, aby se bakterie zbytečně nemnožily.
intimní vložka

Tolik nepříjemný výtok

Není žádnou ostudou být ženou, ke které patří vše, co je ženské. Tím je i tvorba výtoku v intimní oblasti, která je však běžnou a přirozenou součástí bytí. Pokud trpíte nadměrným špiněním, je vhodné si domluvit návštěvu u vašeho gynekologa, který posoudí, jestli je situace normální.
V případě, že ano a trápí vás tato nepříjemná i když ne nevšední záležitost, využijte pomoci intimních vložek, které se postarají o to, aby se vám na spodním prádle neusazoval výtok, který je následkem toho, že se vnitřně čistíte. V případě potřeby jich snadno vyměníte a budete mít nejen pocit, že jste dokonale čisté, ale snížíte i riziko tvorby bakterií, které jsou jeho vylučováním součástí.